Blog

Druga wycieczka „Rabczańskiego Rowerowania”

·

Za nami druga z naszych bezpłatnych wycieczek „Rabczańskiego Rowerowania”, organizowanego przez Rabczańskie Stowarzyszenie CYKLO-RABKA i Urząd Miejski w Rabce-Zdrój. Odbyła się ona dnia 13.07.2023 r. i tradycyjnie rozpoczynała się spod Wypożyczalni Rowerów „u Julci” na ul. Sądeckiej 25 w Rabce-Zdrój. Ze względu na niesprzyjającą pogodę zmieniliśmy plany naszej wycieczki i miejscem docelowym wycieczki był Potok Luboński.

Początek trasy prowadził wzdłuż ul. Kasprowicza, aż do zabytkowej kapliczki, tzw. cholerycznej, która znajduje się przy stylowym góralskim domu. Kapliczki takie były stawiane w ramach podziękowania za ocalenie od choroby w czasach epidemii, ale również z czasem stawały się drogowskazami na ważnych szlakach handlowych (tu na drodze do Zakopanego).

Następnie przejechaliśmy mostem nad rzeką Rabą i pojechaliśmy dalej urokliwym naturalnym tunelem wśród zieleni (tu drzewa pochylały się w swoją stronę i samoistnie połączyły korony) aż do Zajazdu „Pod Chmurką”. Tutaj przekroczyliśmy główną drogę i skręciliśmy w boczną uliczkę dzielnicy Zaryte. Podążając nią minęliśmy „Bajkową Osadę” („Chata w Rabce”), gdzie utworzono dla turystów, zarówno tych małych jak i dużych, miejsce z niesamowicie kolorowymi, uroczymi domkami, stylizowanymi w różnej tematyce. Swoje domki mają tu m. in. Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka i krasnale, Strażak Sam, Kubuś Puchatek, a Nemo ma swoje akwarium 🙂 .

Dalej pedałowaliśmy wzdłuż Potoku Lubońskiego, minęliśmy ujęcie wody pitnej dla Rabki i zatrzymaliśmy się przy wodospadzie wiecznej miłości. Każdy, kto tu wrzuci monetę przez lewe ramię trzymając ukochaną osobę za rękę, na wieczność przypieczętuje swoją miłość 🙂

W tym momencie z ciemnego nieba zaczął padać deszcz a w oddali słychać było grzmoty zbliżającej się burzy. W miarę upływającego czasu deszcz padał coraz mocniej bez nadziei na to że do końca naszej wyprawy pogoda się poprawi.

Skierowaliśmy się w górę szlakiem rowerowym, aż do ścinki drzew, gdzie kończy się trasa amatorska, a zaczyna profesjonalna trasa MTB.

Do centrum Rabki zjechaliśmy ul. Sądecką, zatrzymując się jeszcze przy starej kuźni, gdzie do przełomu lat 50 pracował p. Szczęśniak, a za którą ostała się wykuta w zboczu wzniesienia spiżarnia. Z ulicy Sądeckiej zboczyliśmy jeszcze na chwilę na ulicę Garncarską, gdzie zatrzymaliśmy się przy Bobrowym Mostku. Tutaj w godzinach wieczornych można spotkać buszujące bobry. I był to nasz ostatni punkt wycieczki tego dnia, a potem bezpiecznie choć cali przemoczeni wróciliśmy do Salonu Rowerowego Kross.

Skontaktuj się z nami

Wypożyczalnia rowerów w Rabce-Zdroju to miejsce, gdzie wynajmiesz jednoślad dla siebie, rodziny oraz przyjaciół. Nie czekaj, daj się ponieść przygodzie na jednośladzie. Zadzwoń do nas lub napisz – wypożyczymy Ci rower i doradzimy ciekawe trasy!

Telefon+48 737 675 888
E-mailwypozyczalniarabka@poczta.fm
Lokacja34-700 Rabka Zdrój, ul. Sądecka 25

FORMULARZ KONTAKTOWY